absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

profil zawodowy
Praca

Jak zamieścić profil zawodowy w CV?

Profil zawodowy jest elementem, który warto zamieścić w swoim CV. Początkowo była to domena osób, które starały się o pracę za granicą, jednak obecnie jest to również popularne w przypadku polskich firm.

Co zamieścić w profilu zawodowym?

Prawidłowo wykonane podsumowanie zawodowe znacząco zwiększa szanse otrzymania dobrzej płatnej pracy. Dlatego dobrze wiedzieć jak poprawnie wypełnić profil zawodowy. Należy mieć na uwadze, że rekruterzy z reguły nie poświęcają więcej niż kilka sekund na analizę CV. Dlatego podsumowanie zawodowe jest tak ważne, ponieważ pomaga się wyróżnić spośród innych zgłoszeń. Profil zawodowy powinien być umieszczony pod podstawowymi danymi na temat osoby. Jest to krótki opis kandydatury w odniesieniu do stanowiska, na które się aplikuje. Nie powinien on przekraczać 4-5 zdań, ale musi zawierać argumenty, które przemawiają za tym, że to ty powinieneś otrzymać tę posadę. Od osobistych preferencji zależy jakie umiejętności oraz kompetencje podkreślisz. Warto w tym miejscu wspomnieć o swoim doświadczeniu w branży oraz o posiadanych unikalnych zdolnościach, które sprawiają, że jesteś kandydatem naprawdę wartym uwagi. Należy jednak pamiętać, że profil zawodowy nie jest listem motywacyjnym, dlatego przesadna rozwiązłość i rozpisywanie się nie jest dobrym rozwiązaniem. Opis ma być krótki, treściwy i ma przekazywać tylko najważniejsze informacje o kandydacie. Warto mieć na uwadze, że CV z reguły nie powinno przekraczać jednej strony kartki formatu A4. Celem podsumowania zawodowego jest przekonanie rekrutera, że ty jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Najważniejsze informacje

Dlatego można pominąć kwestie życiorysu, a podkreślić najważniejsze rzeczy ze swojego doświadczenia zawodowego. Należy go pisać w oparciu o ogłoszenie zamieszczone przez pracodawcę. Jeżeli w profilu zawodowym podkreślisz umiejętności, które są pożądane w danym miejscu pracy to niewątpliwie będzie to duży plus. Obecnie zamieszczanie podsumowania zawodowego w CV jest bardzo ważne, a w przyszłości może nawet stać się obligatoryjne. Portale internetowe, które zrzeszają pracodawców i pracowników już teraz mocno promują profil zawodowy. Jeżeli jesteś prawnikiem i zajmujesz się prawem administracyjnym to koniecznie zamieść informacje na temat stażu pracy oraz doświadczenia w kancelariach prawnych. Przede wszystkim należy wczuć się w swojego przyszłego pracodawcę, żeby lepiej poznać jego potrzeby. Dlatego w pierwszej kolejności warto przeprowadzić dokładną analizę wszystkich elementów i wybrać te, które twoim zdaniem są najważniejsze i zwrócą uwagę rekruterów lub pracodawcy.