absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

Rynek pracy we Wrocławiu
Praca

Rynek pracy we Wrocławiu – Jak wygląda? Gdzie szukać pracy?

W Polsce rynek pracy jest uwarunkowany wieloma zmiennymi. Przede wszystkim wszystko zależy od miasta, w którym szukamy pracy. Im większa aglomeracja, tym też więcej możliwości oraz miejsc pracy, ale też większa konkurencja. Jak to wygląda w poszczególnych miastach? Dziś zajmiemy się Wrocławiem i charakterystyką tego rynku pracy na podstawie danych za rok 2021.

Jak wygląda rynek pracy we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z największych Polskich miast. Wiąże się to także z rozbudowanym i dużym rynkiem pracy. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że pandemia wiele zmieniła na tej arenie. Przede wszystkim zwiększył się odsetek osób bezrobotnych. Warto tu wspomnieć, że mimo to Wrocław utrzymuje się w czołówce krajowej w kwestii najniższej stopy bezrobocia. Jeśli chodzi o największą liczbę ofert pracy, to przede wszystkim poszukiwani są pracownicy niższego szczebla do branży przemysłowej. Chodzi tutaj o oferty pracy napływające do urzędów. 

Jakie zawody są poszukiwane we Wrocławiu?

Jeśli chodzi o poszukiwanych specjalistów, to są to między innymi administratorzy stron internetowych, analitycy, teleinformatycy, ale także cukiernicy, kucharze, a także monterzy czy mechanicy. Tak więc wiele osób może odnaleźć swoją niszę i tam właśnie skierować swoje kroki. Warto sprawdzić dostępne oferty w Internecie. To najprostszy sposób na znalezienie nowej pracy. Sprawdź obecnie dostępne oferty tutaj: https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l

Jakie są średnie zarobki na rynku pracy we Wrocławiu?

Zgodnie z danymi z roku 2021, zarobki we Wrocławiu wzrosły. Średnia pensja wynosiła tam 6269,55 złotych brutto. Jak podają statystyki, pracownik budowlany zarabia średnio od 2657 do 3000 złotych na miesiąc. Z kolei pracownik biurowy może liczyć na pensję w wysokości od 3 500 PLN do 4 880 PLN. Wiele zależy od naszego doświadczenia, przygotowania i szkoleń. Warto więc poszerzać swoje CV i korzystać z dostępnych możliwości. Na pewno uda nam się wtedy znaleźć odpowiednie stanowisko, które otworzy dla nas drzwi do dalszego rozwoju. 

Rynek pracy we Wrocławiu to naprawdę dobre miejsce na szukanie nowego stanowiska. Zgodnie z danymi za rok 2021, możemy spodziewać się tu wielu miejsc pracy, a także dobry zarobków. Jeśli więc jesteśmy stąd, albo planujemy przeprowadzkę, powinniśmy bez trudu znaleźć dla siebie stanowisko. Oczywiście warto z wyprzedzeniem śledzić oferty pracy i wykorzystać szansę, która na nas czeka! Nie musimy być nawet na miejscu – wystarczy dostęp do Internetu i sprawdzone oferty na portalach.