absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

Faktoring dla małej firmy
Biznes

Faktoring dla małej firmy – czy to możliwe?

Wielu przedsiębiorców prowadzących mniejsze firmy nie interesuje się usługami faktoringu, ponieważ uważa, że są one skierowane do dużych graczy rynkowych. To jednak błąd, ponieważ dzisiaj w ofercie firm finansujących dostępny jest też faktoring dla sektora MŚP, także dla mikroprzedsiębiorców. Zobacz, na czym on polega i jakie ma korzyści!

Finansowanie faktur dla małych firm

Gdy stosuje się podział przedsiębiorstw ze względu na wielkość, najczęściej dzielone są one na sektor MŚP – małe i średnie przedsiębiorstwa, a także na firmy duże. Podział ten zależny jest od liczby zatrudnianych pracowników oraz przychodów.

Firmy zaliczane do sektora MŚP mogą korzystać obecnie z wielu metod finansowania swojej działalności. Zalicza się do nich również faktoring, który jest usługą polegająca na finansowaniu faktur.

To właśnie mniejsze firmy w większym stopniu są narażone na powstawanie zatorów płatniczych oraz na niewypłacalność. Stąd też faktoring może być w ich przypadku dużym wsparciem w prowadzeniu działalności, by ochronić się przed upadłością.

Jak prowadzony jest faktoring dla małych firm?

Usługa faktoringu polega na otrzymywaniu zapłaty za faktury nawet w ciągu 24 godzin. Jak pozyskać środki na finansowanie firm tą metodą?

Przede wszystkim konieczne jest wybranie firmy faktoringowej finea.pl, która oferuje usługi dla mniejszych firm. Jest to również mikrofaktoring, który dedykowany jest dla najmniejszych przedsiębiorstw.

Następnie wystarczy wybrać odpowiedni wariant faktoringu, na przykład może on odbywać się z dodatkowym ubezpieczeniem należności, a potem podpisać umowę z firmą finansującą.

Aktualnie firmy faktoringowe udostępniają swoim klientom specjalne platformy online do przekazywania faktur, dlatego też usługa ta jest również bardzo wygodna. Wystarczy załadować fakturę i już w ciągu 24 godzin można dostać za nią zapłatę.

Warto też wskazać, że faktoring jest też dostępny w innych wariantach, na przykład firma może zdecydować się na usługę polegającą na faktoringu zakupowym, dzięki której może łatwiej płacić za swoje zakupy, gdy sprzedawca oczekuje natychmiastowej zapłaty.

Dlaczego warto wybrać faktoring dla małych firm?

Usługa ta to przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo w prowadzonej działalności, ponieważ faktoring daje szybki dostęp do potrzebnych pieniędzy ze świadczonych usług lub sprzedawanych towarów.

Jako że małe firmy w większym stopniu zagrożone są ryzykiem zatorów płatniczych oraz niewypłacalności, skorzystanie z faktoringu pozwala im wtedy na efektywniejszą działalność i rozwój.