absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

szukam pracy za granicą
Praca

Dlaczego szukam pracy za granicą?

Na portalach często pojawia się takie ogłoszenie jak szukam pracy za granicą. Osoby, które planują wyjazd w pierwszej kolejności powinny przemyśleć, czy ma to być jedynie praca tymczasowa, czy może stała.

Gdzie jechać do pracy za granicą?

Dawniej najpopularniejszym kierunkiem była Anglia i Irlandia, ale obecnie ciężko jest tam znaleźć pracę. Warto również pamiętać, żeby wcześniej zaplanować całą podróż. Praca powinna być zapewniona, ponieważ wyjazd w ciemno nie jest dobrym rozwiązaniem. Większość obywateli polskich wybiera Niemcy, ponieważ są oni naszym bezpośrednim sąsiadem, a jednocześnie umożliwiają zarobienie dużej sumy pieniędzy. Jest tam praca zarówno dla pracowników sezonowych jak i specjalistów. W Niemczech można naprawdę duże zarobić, a warunki również są bardzo dobre. Największym atutem jest jednak odległość, ponieważ wystarczy kilka godzin jazdy i jesteśmy na miejscu. Żeby dostać dobrą pracę niezbędna jest jednak znajomość języka niemieckiego, przynajmniej w stopniu podstawowym. Dlatego, jeżeli jesteś zdecydowany na wyjazd rozpocznij naukę jak najwcześniej. Wyjazd za granicę nie jest bardzo kosztowny, ale warto ze sobą wziąć gotówkę na drobne wydatki do czasu otrzymania pierwszej wypłaty. Niemcy doceniają Polaków jako pracowników, ponieważ są niezwykle pracowici oraz wytrwali. Praca w bardzo ciężkich warunkach i przez wiele godzin nie jest żadnym problemem, ponieważ żadnej pracy się nie boją.

Rodzaje pracy

Najłatwiej znaleźć pracę w rolnictwie, jednak z reguły jest ona sezonowa. Należy pamiętać, że praca w rolnictwie to nie tylko plantacje, ale również gospodarstwa domowe oraz szkółki drzew ozdobnych i owocowych. Oczywiście regularne i częste przebywanie na słońcu nie jest zdrowe dla organizmu, ale pieniądze jakie można zarobić są znacznie lepsze niż w Polsce. Dużo osób wyjeżdża również do Holandii, która także oferuje atrakcyjne zarobki. Jeżeli jest to twój pierwszy wyjazd to warto skorzystać z pomocy biura pośrednictwa pracy. Zapewnią oni transport, mieszkanie oraz pracę, czyli załatwią za ciebie wszystkie formalności. Twoim obowiązkiem będzie jedynie chodzenie do pracy, ponieważ cała reszta będzie zapewniona. Warto dodać, że niektóre firmy oczekują zaświadczenia o niekaralności, dlatego przed wyjazdem warto sobie je wyrobić. Istnieje wiele agencji pracy, dlatego nie powinieneś mieć większych problemów z ich znalezieniem. Wybór zależy od osobistych preferencji, jednak jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z daną agencją to dobrym pomysłem jest przeczytanie opinii na jej temat w internecie.