absolutions.com.pl

absolutions.com.pl – biznes, finanse, praca

elementy strony internetowej
E-commerce

Najważniejsze elementy strony internetowej

Jak wygląda strona internetowa? Każdy widzi. Warto jednak wiedzieć, jakie najważniejsze elementy strony internetowej koniecznie muszą się na niej znaleźć. Wbrew pozorom nie jest to wcale oczywiste, więc przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Menu

To podstawowy element każdej strony. Menu to lista zawartości strony. Jego zadaniem jest ułatwienie użytkownikom poruszania się na stronie internetowej. Dzięki dobrze zaprojektowanemu intuicyjnemu menu internauta może szybko znaleźć się na stronie, która najbardziej go interesuje. Ten element jest wykorzystywany także w przypadku stron typu onepage. W tym wypadku kliknięcie nie przenosi jednak użytkownika na inną podstronę, a po prostu do innej sekcji.

Nagłówek

Nagłówek strony to jej tożsamość. To właśnie w tym elemencie powinny znaleźć się informacje na temat tego, o czym konkretna strona jest. Każdy użytkownik internetu w odruchu patrzy najpierw na nagłówek. Muszą więc znaleźć się na nim takie informacje, by nie mogło być mowy o wątpliwościach co do charakteru strony. Nagłówek powinien być do tego stopnia ciekawy, by skutecznie zapraszał do pozostania na stronie.

Stopka

Ten element znajduje się na samym dole. Jest to pasek, w którym powinny znaleźć się dane informacyjne na temat właściciela strony. Powinno się umieścić tam najbardziej potrzebne linki, adres e-mail właściciela strony oraz informację o prawach autorskich. Dobrze jest też w tym miejscu wstawić link, który prowadzi do polityki prywatności. Jeśli prowadzisz firmę, to dobrze jest umieścić w stopce jej dane. Dzięki temu będzie ona prezentowała się dużo bardziej wiarygodnie. Jeśli działasz legalnie i nie masz sobie nic do zarzucenia, to z pewnością nie powinieneś ukrywać podstawowych danych twojej firmy. Osoby, które będą rozważały współpracę z tobą, z pewnością będą chciały w jakiś sposób zweryfikować podawane przez ciebie informacje.

Formularz kontaktowy

Wbrew pozorom to bardzo ważny element. Jeśli zależy nam na tym, by internauci się z nami kontaktowali, zadawali pytania i angażowali się w przygotowywany content, to trzeba im to umożliwić. Najprościej jest po prostu udostępnić im gotowy formularz kontaktowy. Za jego pomocą będą mogli przysłać ci wiadomość bez konieczności logowania się na swoją pocztę e-mail. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo wiele osób po prostu się zniechęci, jeśli będzie musiała szukać twojego adresu, a później go skopiować i wkleić we właściwe okienko po zalogowaniu się do poczty. To zajmuje wystarczająco dużo czasu, by ktoś rozmyślił się i zrezygnował z napisania wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ