absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

aplikacja korporacyjna
Biznes

Aplikacja korporacyjna. Nie tylko dla największych firm!

Już sama nazwa „aplikacja korporacyjna” sugeruje, że mówimy tutaj o narzędziu dedykowanym wielkim koncernom i wielooddziałowym firmom. Nic bardziej mylnego. Z takich aplikacji coraz chętniej korzystają dziś mniejsze przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które traktują je w kategorii skutecznego rozwiązania problemów z komunikacją wewnętrzną. Do czego tak naprawdę przydaje się aplikacja korporacyjna? Czym jest? Jak można ją wykorzystać w praktyce? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

Koniec „zatorów komunikacyjnych”

Zacznijmy od wyjaśnienia, że aplikacja korporacyjna to narzędzie cyfrowe, które zostało stworzone do usprawnienia komunikacji w przedsiębiorstwie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych firm, zatrudniających wielu pracowników, ale także tych mniejszych, w których obowiązuje rozproszony model zatrudnienia (np. pracownicy delegowani, wykonujący swoje obowiązki w terenie). 

To warto wiedzieć 

Rosnące zainteresowanie aplikacjami korporacyjnymi jest również pochodną wielkiej zmiany, jaka zaszła w ostatnich latach – mamy na myśli oczywiście popularyzację pracy zdalnej. 

Aplikacje korporacyjne umożliwiają wyeliminowanie tzw. „zatorów komunikacyjnych”, które w wielu firmach wynikają z braku opracowania modelu komunikowania się z pracownikami. Może to prowadzić do tego, że zanim informacja dotrze do konkretnego pracownika, to zostanie zniekształcona przez pośredników lub po prostu zostanie odebrana zbyt późno, a to już grozi np. popełnieniem kosztownych błędów przy realizacji zadania. 

Szybkie i wygodne przekazywanie informacji pracownikom 

Dzięki aplikacji korporacyjnej praktycznie pomijamy wszelkich pośredników, a także zyskujemy pewność, że przekazana informacja trafi w czasie rzeczywistym do zainteresowanego nią pracownika – prosto na jego urządzenie mobilne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla przełożonych, jak i samych pracowników. Korzystanie z aplikacji jest również dużo mniej angażujące w porównaniu z wykonywaniem i odbieraniem połączeń telefonicznych czy pisaniem maili. 

Cyfrowa baza dokumentów, danych adresowych, materiałów szkoleniowych 

Aplikacja korporacyjna przydaje się nie tylko wtedy, gdy chcemy nawiązać bezpośrednią komunikację z pracownikiem. Można i warto ją również wykorzystać do udostępniania wszystkim zainteresowanym osobom ważnych dokumentów, wniosków czy materiałów potrzebnych na danym stanowisku pracy (np. w celu przeprowadzenia zdalnego onboardingu). Tym samym eliminujemy znany wielu przedsiębiorcom problem, który polega na angażowaniu przez pracowników bezpośrednich przełożonych prozaiczne sprawy – jak chociażby przesłanie wzoru umowy. 

Jak widać aplikacja korporacyjna jest znakomitą propozycją również dla mniejszych firm, którym może pomóc w rozwiązaniu typowych problemów hamujących rozwój biznesu. 

Jaką aplikację korporacyjną wybrać?

Na rynku nie brakuje dziś aplikacji dedykowanych biznesowi, które świetnie sprawdzają się do zarządzania zespołem, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych metod i kanałów komunikacji. Wybierając konkretne narzędzie dla własnej firmy warto na pewno postawić na takie, które łączy w sobie wiele funkcji i tym samym ma potencjał, aby stać się podstawowym narzędziem HR w firmie. 

Dobrym przykładem jest aplikacja korporacyjna Blue Colibri App. Oferuje ona takie rozwiązania, jak szybkie delegowanie zadań, prowadzenie wirtualnego kalendarza, tworzenie grup dyskusyjnych, zarządzanie wnioskami i sprawami BHP, tworzenie ankiet pracowniczych, udostępnianie plików, materiałów graficznych czy szkoleniowych etc. Można ją więc traktować w kategorii kompleksowego narzędzia do komunikacji i prowadzenia spraw pracowniczych. 

Więcej o aplikacji Blue Colibri App dowiesz się ze strony internetowej https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna