absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

Świąteczna gorączka
Zakupy

Świąteczna gorączka – jak wpływa na termin realizacji dostaw?

Zbliżające się Święta to czas wyjątkowego obciążenia dla branży kurierskiej. Przewoźnicy nauczeni doświadczeniem poprzednich lat zwiększają w tym czasie poziom zatrudnienia w swoich sortowniach i oddziałach, ale i tak nadawanie i zamawianie przesyłek na ostatnią chwilę przed Świętami jest dość ryzykowne. Jak dokładnie wygląda praca kurierów w okresie świątecznym? Co zrobić, aby świąteczne zakupy dotarły na czas?

Koniec roku, czyli okres najwyższych obrotów w branży kurierskiej

Wszystkie firmy kurierskie przeżywają najgorętszy okres pod koniec roku. Szał zakupów rozpoczyna się już w pod koniec listopada z okazji Black Friday i Cyber Monday. Klienci sklepów internetowych korzystają w tym czasie z promocji, a wielu myśli już o świątecznych zakupach. Następnie obciążenie kurierów rośnie z każdym kolejnym tygodniem grudnia – w końcu zbliża się Boże Narodzenie, więc do przesyłek trafiają gwiazdkowe prezenty, a także inne zakupy związane z obchodami Świąt i Nowego Roku. O ile, przez większość miesięcy standardowe przesyłki kurierskie najczęściej docierają do adresatów w ciągu 2 dni roboczych, w grudniu szansa na to maleje, a odbiorcy nierzadko muszą uzbroić się w cierpliwość.

Komunikaty kurierów dotyczące świątecznych dostaw

Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych ze świątecznymi zamówieniami, warto śledzić komunikaty publikowane przez firmy kurierskie już w listopadzie i grudniu. W nich można znaleźć informacje dotyczące tego, w jakich terminach krajowe i zagraniczne paczki mogę zostać nadane, aby z całą pewnością dotarły do adresatów przed Świętami. Każda firma kurierska pracuje nieco inaczej, więc publikowane daty różnią się od siebie ze względu na wybór konkretnego przewoźnika.

Gwarancja dostawy na czas na stronie sklepu internetowego

W okresie przedświątecznym, dokonując zakupów w sklepie internetowym również warto mieć na uwadze ponadprzeciętne obłożenie firm kurierskich. To samo dotyczy zresztą samych sklepów, które w tym czasie realizują zwiększoną liczbę zamówień. Wiele e-sklepów już w trakcie dokonywania przez klienta zakupów udostępnia komunikat, podając maksymalną datę złożenia zamówienia, które na pewno dotrze przed Świętami. Przekroczenie tego terminu może oznaczać niepewność.

Praca kurierów w okresie świątecznym

Firmy kurierskie nie pracują 25 i 26 grudnia. Z kolei w Wigilię kurierzy najczęściej normalnie wyjeżdżają do pracy, z tym że kończą ją, w zależność od konkretnego przewoźnika, w godzinach popołudniowych. Wieczorna dostawa nie wchodzi w grę, jednak spóźnialscy jeszcze 24 grudnia mogą mieć nadzieję, że przesyłka trafi pod wskazany adres, zanim zasiądą do kolacji.

Nie warto ryzykować!

Jednak przede wszystkim nie warto ponosić zbędnego ryzyka i wszelkie świąteczne zakupy zamówić jak najwcześniej. To samo dotyczy prywatnych paczek wysyłanych do rodziny i przyjaciół. Jeśli Święta już się zbliżają, warto postawić na przesyłkę ekspresową. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to porównywarka usług kurierskich, która ułatwia znalezienie najtańszej oferty, a w tym przypadku takiej, która pozwoli na dostarczenie świątecznej paczki w ostatniej chwili. Więcej na temat zalet korzystania z brokera można znaleźć pod adresem:https://www.sendit.pl/.