absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

prezentacja o sobie dla pracodawcy
Praca

Co powinna zawierać prezentacja o sobie dla pracodawcy?

Pierwsza rozmowa o pracę może być naprawdę stresującą sytuacją. Każdemu zależy bowiem na tym, aby wypaść jak najlepiej w oczach potencjalnego pracodawcy i dostać wymarzone stanowisko. Aby tego dokonać, należy w trakcie swojej rozmowy przedstawić argumenty, które przekonają rekrutera o tym, że właśnie trafił mu się kandydat idealny. Niezwykle pomocna będzie w tym odpowiednio ułożona prezentacja o sobie dla pracodawcy. Co powinna zawierać i jak się do niej przygotować?

Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę?

Istnieje pewne przekonanie mówiące o tym, że wystarczy zaledwie kilka sekund, aby wyrobić sobie opinię na czyjś temat. Inna słynna sentencja mówi z kolei o tym, że nigdy nie będziemy mieć drugiej okazji, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Warto przypomnieć sobie te słowa podczas przygotowywania się do swojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.

Pierwsze wrażenie jest kwestią kluczową, jeśli chodzi o rozmowę rekrutacyjną. Jeśli nie wywrzemy dobrego pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy, czy osobie przeprowadzającej rozmowę, nasze kwalifikacje i umiejętności mogą nie mieć już żadnego znaczenia. Warto zatem postarać się o nienaganny ubiór, odpowiednią fryzurę i makijaż i dobór dodatków. To właśnie wygląd determinuje to, jakie wrażenie wywołujemy w odczuciu innych osób. Nie bez znaczenia jest także sposób poruszania się i gestykulacja.

Jak powinna wygląda prezentacja o sobie dla pracodawcy?

Prezentacja o sobie dla pracodawcy to kolejna niezwykle ważna kwestia, od której zależeć może nasza zawodowa przyszłość. Co powinna zawierać taka prezentacja, aby była dla pracodawcy przekonująca? A może warto najpierw zapytać, czego zawierać nie powinna?

Prezentacja o sobie dla pracodawcy absolutnie nie powinna być pieśnią pochwalną na swój temat, a rzetelnym przedstawieniem swoich kwalifikacji, umiejętności i zalet i mocnych stron. Dobra prezentacja o sobie dla pracodawcy sprowadza się przede wszystkim do znalezienia punktu, w którym przedstawiamy siebie w superlatywach, nie sprawiając jednocześnie wrażenia osób zarozumiałych, czy zadufanych w sobie. Warto opowiadać o sobie zgodnie z prawdą nie umniejszając, ani też nie wyolbrzymiając swoich dokonań.

Czego zdecydowanie unikać w trakcie rozmowy o pracę?

Odpowiedni wygląd i rzetelnie przygotowana prezentacja o sobie dla pracodawcy to tylko połowa sukcesu. Równie ważne jest nasze zachowanie podczas rozmowy. Całkowitą zniewagą będzie dla pracodawcy spóźnienie, z kolei przyjście zbyt wcześnie może zostać odebrane jako nieumiejętność zarządzania własnym czasem.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zachowywać się naturalnie, pamiętając jednocześnie o wszystkich manierach i zasadach dobrego wychowania.