absolutions.com.pl

biznes, finanse, praca

Finanse

W jakim banku dostanę kredyt na świadczenie pielęgnacyjne bez dochodu?

Ciężko jest uzyskać kredyt, jeśli zasiłek z miejskiego ośrodka pomocy społecznej jest jedynym źródłem utrzymania. Warto mieć na uwadze, że pytania dotyczące finansów oraz kredytów dosyć często przewijają się na forach internetowych. Odpowiedź na pytanie, w jakim banku dostanę kredyt na świadczenie pielęgnacyjne nie jest jednoznaczna.

Uzyskanie kredytu

W tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i udzielić na to jasnej odpowiedzi. Trzeba odróżnić zasiłek rodzinny od zasiłku pielęgnacyjnego. Zasiłek rodzinny mogą uzyskać osoby, które mają dochód niższy niż 574 zł netto. Jeśli dochód jest niższy niż 664 zł netto to można się starać o zasiłek opiekuńczy. Wszystko zależy od liczby dzieci, które pozostają pod naszą opieką, a także ich wieku. Warto mieć na uwadze, że na dzieci do piątego roku życia dostaje się najmniej. Należy również pamiętać, że przepisy bardzo często się zmieniają, dlatego trzeba na bieżąco obserwować regulacje prawne. Najwięcej pieniędzy można otrzymać oczywiście na dzieci pełnoletnie. W takiej sytuacji zasiłek może być pobierany nawet do 24. roku życia. Taka kwota oscyluje w granicach 100 zł miesięcznie, więc nie jest to dużo. Zawsze jest to jednak jakaś pomoc, z której opłaca się skorzystać. Pieniądze otrzymywane z innego tytułu również mogą podwyższać zasiłek. Warto dodać, że osoby, które samotnie wychowują dziecko mogą liczyć na dodatkowy zasiłek z miejskiego ośrodka pomocy społecznej. Takie osoby mogą otrzymać maksymalnie 340 zł.

Rodzaje zasiłków

Rodziny wielodzietne również mogą liczyć na pieniądze z tytułu wychowywania dziecka. Gdy rozpoczyna się rok szkolny, można otrzymać 100 zł na każde dziecko. Osobom niepełnosprawnym i po 75. roku życia wypłacany jest zasiłek pielęgnacyjny, który wynosi 153 zł. Warto podkreślić, że inne aspekty życia człowieka także są wspierane przez miejskie ośrodki pomocy społecznej. Z innych zasiłków celowych mogą skorzystać osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Nie ma co ukrywać, że polityka socjalna w Polsce nie należy do najlepszych w Europie. Wszelkie zasiłki to niewielkie kwoty, z których ciężko się utrzymać samemu. Do tego dochodzą jeszcze koszty utrzymania mieszkania. Pożyczka lub kredyt to mocne wsparcie finansowe dla osób na zasiłkach. Można wtedy przetrwać ciężki okres i zacząć poszukiwania pracy. W dzisiejszych czasach zdecydowanie łatwiej jest znaleźć zatrudnienie w porównaniu do tego, co było jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dowiedz się więcej na dobreoszczedzanie.com.

Świadczenie pielęgnacyjne

Świadczenie pielęgnacyjne jest dużym wsparciem dla osoby, która nie ma normalnego dochodu. Jeśli chodzi o zasiłki z mopsów to banki różnie do tego podchodzą. Z reguły banki przyjmują jednak stanowisko, że zasiłek nie jest źródłem dochodu, ponieważ jest to pomoc finansowa od państwa. Nie ma większego sensu iść do banku, jeśli otrzymujesz tylko zasiłek pielęgnacyjny lub rodzinny. Zaświadczenie o dochodach jest obecnie podstawą ubiegania się o kredyt. To sprawia, że banki nie udzielają kredytu na zasiłek. Jest to dosyć logiczne, ponieważ gdy pojawią się problemy finansowe u takiej osoby to bank nie będzie miał żadnych narzędzi, żeby ściągnąć dług. Należy pamiętać, że komornik nie może zająć zasiłku. Szansę na kredyt mają osoby, które posiadają stałe źródło dochodu i pobierają zasiłek. Można jeszcze skorzystać z usług pożyczkodawców. Pamiętaj jednak, żeby brać pożyczkę tylko wtedy, gdy masz pewność, że ją spłacisz. Niestety wielu ludzi wpada w spiralę pożyczkową, z której niezwykle ciężko się wydostać. Po przeczytaniu tekstu powinieneś wiedzieć, gdzie się zgłosić, żeby otrzymać pieniądze na zasiłek. Kluczowe jest, żeby dostosować raty do swoich realnych możliwości.